Zhrnutie sezóny 2019-20

Zhrnutie sezóny 2019-2020.

V sezóne 2019-2020 sme  prvýkrát v histórii hrali Extraligu žien, kde cieľom bola záchrana, nakoľko je to najvyššia ženská súťaž na Slovensku. Účastníkmi Extraligy je iba osem ženských družstiev. Podarilo sa nám udržať sa a budeme ju hrať aj v ďalšej sezóne, čo je veľkým úspechom v konkurencií  Slovenských klubov, ktoré majú  stolnotenisovú históriu oveľa dlhšiu.

Prvý rok sme taktiež hrali aj Extraligu dorastencov a chlapci za účasti dvanástich družstiev skončili na 9.mieste. Chlapci v rovnakej zostave budú pokračovať aj v ďalšom ročníku súťaže, a tak očakávam od nich ešte lepšie umiestnenie.

Súťaže mužov boli poznačené koronakrízou, keď krajské a oblastné súťaže sa nedohrali. Ostali v platnosti priebežne výsledky. "A" družstvo pokračuje v 3.lige , "B" družstvo  v 4.lige a pridalo sa k nemu aj "C" družstvo, ktoré vyhralo suverénne 5.ligu a postúpilo. "D" družstvo pokračuje v 5.lige.

Mládež nám spravila radosť ziskom dvoch bronzových medailí z Majstrovstiev  Slovenska v kategórii najmladších a mladších žiakov(Miko, Mitrík), čo radím k veľkým úspechom. V konkurencii toľkých klubov, ktoré na Slovensku existujú je to výborný výsledok. Ďalšie úspechy sme získali v rámci Východného Slovenska.

Vyhrali sme súťaž družstiev Východného Slovenska v kategórii mladších žiakov, ako aj starších žiakov.

Získali sme Východoslovenské poháre za najúspešnejších hráčov v kategórii najmladších žiakov(Miko), mladších žiakov(Mitrík), starších žiakov(Országh). Je to ocenenie celkovo najlepšie umiestneného hráča zo všetkých Východoslovenských bodovacích turnajoch. Potvrdili sme, že v mládežníckych kategóriách sme na Východe špička, a aj v rámci Slovenska sa blížime ku klubom, ktoré majú dlhodobú stolnotenisovú tradíciu  a profesionálnych trénerov.

Chcem sa poďakovať všetkým, ktorí sa o to pričinili, hlavne starostovi a poslancom za vytvorenie výborných podmienok , ktoré máme.